Výhodné balíčky
Rezervační formulář
vilet_1

vydejte se na výlet

 

a objevte krásy okolí

Nevíte, kam za dobrodružstvím?

Ty nejhezčí cestovatelské zážitky můžete absolvovat pěšky či na kole.

 

Okolí nabízí nespočet možností ke strávení volného času.

 Tipy na výlet v našem regionu

 

Pustevny

Pustevny jsou velmi atraktivním místem pro výlety za každého počasí. Na osadu nedaleko mytické hory Radhošť se dá vyvézt lanovkou, přijít pěšky, v zimě na běžkách a v létě na kole. Pustevny jsou nejoblíbenějším turistickým střediskem v Beskydech a socha Radegasta, kterou najdete cestou na Radhošť, je nejznámějším symbolem celého Moravskoslezského kraje.

pustevny-web

 

Pustevny – Radhošť

Délka 4 km
Trasa vede po modré turistické značce.
Součástí této trasy je naučná stezka Radegast.
Délka naučné stezky: 4 km
Vhodná pro: pěší, cyklisty, děti
Značení: vede souběžně s modrou TZ
Náročnost: nízká

pustevny

Pustevny – Martiňák

Trasa vede po červené turistické značce.
Součástí této trasy je naučná stezka Čertův mlýn.
Délka naučné stezky: 8 km
Vhodná pro: pěší, cyklisty, běžky
Značení: vede souběžně s červenou TZ
Náročnost: nízká

martinak

 

Pustevny – Čertův mlýn 

Délka 3 km
Trasa vede po červené turistické značce.

certuv-mlyn

Pustevny – Skalíkova louka

Délka 2,2 km
Trasa vede po zelené turistické značce.

skalikova-louka

 

 

Stezka v korunách stromů – STEZKA VALAŠKA

Vyhlídková stezka na Pustevnách se nachází cca 250 metrů od horní stanice lanovky směrem k vrcholu Tanečnica. Vrcholem stezky je 22 metrů vysoká věž, na které se můžete těšit také na skleněnou vyhlídku. Na věž samotnou Vás dovede přibližně 600m dlouhý chodník, vedoucí ve výšce mezi stromy. Pozvolně stoupající chodník bude mít také řadu zastavení, na kterých se dozvíte mnoho zajímavostí nejen o přírodě Beskyd, ale i blízkém okolí. Pro výstup můžete zvolit také unikátní 150 metrů dlouhý lanový chodník, který nenajdete nikde jinde v republice.
Oficiální webové stránky stezky: www.stezkavalaska.cz

stezka-valaska-web

 
Smrk (1276 m n. m.) 

Smrk spolu s Malým Smrkem a dalšími blízkými vrcholy tvoří typický masív Moravskoslezských Beskyd.
Od "Lysohorské hornatiny" je Smrk oddělený údolím řeky Ostravice a od vlastní "Radhošťské hornatiny" údolím řeky Čeladenky.
Na vrcholu a na svazích se rozkládá Přírodní rezervace Smrk.
Z úbočí Smrku těsně pod jeho vrcholem se naskýtají krásné výhledy do údolí i na okolní beskydské vrcholky.

Výhledy: Z úbočí Smrku těsně pod jeho vrcholem se naskýtají krásné výhledy do údolí Čeladné, Kunčic p. Ondřejníkem, Frýdlantu n. o. a další, ale i na okolní beskydské vrcholky jako je Lysá hora, Kněhyně, Malá a Velká Stolová hora, Pustevny, Radhošť a jiné.

Lysá hora (1323 m n. m.)
Lysá hora někdy přezdívána jako královna Moravskoslezských Beskyd je nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd. Nachází na katastrech obcí Ostravice, Krásná, Staré Hamry, Malenovice. Masiv Lysé hory je od dalších částí Moravskoslezských Beskyd oddělen hlubokými údolími Ostravice, Řečice a Mohelnice a je tvořen dominantním vrcholem Giguly (starý název obnovený Petrem Bezručem). Členitostí a rozložitostí tvoří samostatnou horskou skupinu se čtyřmi hlavními rozsochami a několika dalšími bočními hřebeny a hřebínky. Z vrcholu "Gigula" vybíhají 4 rozsochy: "Lukšinec", "Malchor", "Zimní Polana" a "Velký Kobylík".
Výhledy: Z Lysé hory se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky až po Západní a Vysoké Tatry.
Zajímavosti na vrcholu: meteorologická stanice, televizní vysílač, horská služba
Ostatní zajímavosti mimo vrchol: mohyla Ivančena, vodopády Satiny, Ondrášovy díry, horní a dolní mazácké skály, NS Lysá hora, hospůdka U Veličků
Možnost dosažení vrcholu: pěšky, na kole, kočárkem, na běžkách
Občerstvení na vrcholu: ano
 

 

Ondřejník (889 m n.m.)
Ondřejník je masiv v předhůří Moravskoslezských Beskyd. Jeho nejvyšší vrchol je na jižní části - Skalka (964 m n. m.) a druhý nejvyšší je Ondřejník (889 m n. m.).

Výhledy: Z vrcholu můžeme vidět Lysou horu, Travný, Smrk, Kněhyni, Radhošť, Velký Javorník, Velkou Fatru, Hukvaldy a také Štramberk.
Zajímavosti na vrcholu: kamenná kaplička sv. Antonína, turistická chata Ondřejník (mimo provoz)
Ostatní zajímavosti mimo vrchol: paragliding pod vrcholem Skalky

Možnost dosažení vrcholu: pěšky, na kole, autem

VELKÝ JAVORNÍK (918 m n.m.)

Nejvyšší vrchol Veřovických vrchů, nejzápadnějšího předhůří Moravskoslezských Beskyd. Velký Javorník je ideální startoviště pro paragliding, za chatou je také rampa pro rogala. Výjezd na start autem jen s povolenkou! Na vrcholu (13 m pod vrcholem) je Turistická chata Podhorské jednoty Radhošť, která byla postavena v roce 1935. Na jižních svazích je pramen řeky Jičínky, ke kterému vede červená TZ. Řeka se vlévá do Odry. Zdatnější turisté mohou spojit výšlap na Velký Javorník s přechodem Radhošťského hřebene, kdy po modré značce sejdete z vrcholu do sedla Pindula a vyjdete na vrchol Rahošť a pokračujete po hřebeni do sedla Pustevny, odkud můžete pokračovat dál, nebo sejít do Frenštátu, odjet autobusem nebo lanovkou. Samozřejmě můžete se napojit na další trasy. Z vrcholu je velmi dobrý rozhled na vrcholy Beskyd - Lysá hora, Smrk, Kněhyně, Radhošť, Nořičí, do údolí frenštátské brázdy, Palkovické hůrky, Ondřejník, Červený kámen, Kotouč - na Podbeskydskou pahorkatinu, na Jeseníky, Oderské vrchy, Moravskou bránu, Ostravsko.
ZAJÍMAVOSTI: Na severozápadním úbočí Přírodní památka Velký Kámen. Na jaře 1943 zde bylo stanoviště skupiny Štramberští partyzáni.

 

CYKLISTIKA

Beskydy přímo vybízejí k poznávání okolních krás na kole. Lze si vybrat z těžších, ale také méně náročných tras. Můžeme zajistit půjčení elektrokol za poplatek.

 

Lyžování

 

Kulturní tipy

 

Golfová hřiště v nejbližším okolí

golf Čeladná

 
 

 

 

logo_point